Zamisli Srbiju forum Zamisli Srbiju
(Zamisli svoj grad)

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Gusteri i Muslimani-Vas komentar!
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Blogovi- Arhiva- 2005.
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Urednik

Pridružio: 28 Feb 2005

PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2005 9:19 pm    Naslov: Gusteri i Muslimani-Vas komentar! Odgovoriti sa citatom

Petar Lukovic

Foto: Arhiva ZS

www.zamislisrbiju.org

Gušteri & Muslimani

Piše: Petar Luković

Državna (čitaj: Koštuničiina) briga da se proteklih 30 dana vaskoliko iskoristi za predstavljanje Istine O Srebrenici – gde The Serbs, razume se, nikakve zločine nisu učinili jer je to narod (po Matiji Bećkoviću) koji «guštera ne bi zgazio iz straha da mu ne umre majka». Kako guštera od 11. do 16. jula u Srebrenici nije bilo, što znači - oslobođeni straha od gmizavaca, Srbi su, uprkos Bećkovićevoj poetskoj metafori koja, kao i obično, veze nema ni sa čim, posebice s životinjama islamskog porekla, započeli sa sistematskim nacističkim radovima: danima su, bez prestanka, 100 ljudi na sat, likvidirali obično pucnjima u potiljak, da Bošnjacima ne vide lice, kako bi se spremili za novu turu zarobljenika/civila među kojima je bilo dece, maloletnika, staraca, žena, svejedno, važno je da su to Muslimani, vekovni neprijatelji, ukratko: gamad kojeg se mi, The Serbia, moramo osloboditi ne bi li smo ostvarili strateški prekodrinski cilj o «jedinstvenoj državi» bez islamskih fanatika od 11 godina.
Kad čovek dođe u Potočare/Srebrenicu i osmotri sva ona herojska pravoslavna brda sa kojih su još hrabriji The Serbs granatirali «neprijatelja» u dolini, priča o takozvanom srpskom junaštvu kroz vekove & milenijume, sve ono što smo čuli: čast, dostojanstvo, *izda materina od poštovanja Ženevske konvencije... dobija smisao najčistijeg Genocida, apsolutne srpske potrebe da se unište Muslimani, svako od njih, dete ili starac, svejedno, jer je to deo Srpskog Vojnog Plana, rezultat miloševićevsko-mladićevsko-karadžićevog dogovora da u saradnji Vojske Republike Srpske & Vojske Jugoslavije & MUP Srbije & svih naših tobož paravojnih, u stvari, vojnih jedinica «očistimo» Istočnu Bosnu od «neprijateljskog naroda» jer je «narod» neprijatelj, ne vojnici, ne uniformisani BH novaci, već deca, klinci, devojčice, starci, bilo ko muslimanskog porekla i obličja; streljalo se danima, bez prestanka, zakopavalo se i otkopavalo se da se Međunarodna Zajednica ne seti; ubiti preko 8.000 ljudi zahtevalo je patriotski ali i mišićavi aktivizam, valjalo je stvoriti naviku da se Muslimani ubijaju kao da nisu u pitanju ljudi već, recimo, gljive ili Bećkovićevi gušteri; kad je zločince zabolela ruka od povlačenja oroza, morali su da kopaju džinovske rupe ne bi li u njih ubacili komade streljanih Bošnjaka koje su zvali Turci, jer su – iskreno ili već svetosavski, javno govorili o «povratku Turaka», izjavljujući da je ovo «osveta» nad onih 500 godina pod Turskom imperijom kad je, by the way, Srbija doživela svaku vrstu duhovnog procvata.
Ne mogu dalje: ono što se videlo u Potočarima, što se osetilo u vazduhu i što se skamenilo u razgovoru s majkama koje su u Srebrenici izgubili svoje najrođenije – ne samo da nije tema za novine, nego nije tema o kojoj bismo raspravljali: kako izgleda majka koja je u Srebrenici izgubila tri sina i koja, nakon svega, razgovara sa Srbima, kao s najboljim prijateljima? Šta je to u tim ljudima koji ne traže osvetu već očajnički čekaju srpsko priznanje da se Genocid desio; šta je u tim ljudima koji su spremni da razgovaraju o svakom obećanom gestu, verujući da je, recimo, Boris Tadić, predsednik Srbije, baš taj koji bi na ovom srebreničkom mestu, u centru zločina, trebalo da progovori koju reč o odgovornosti Srba.
Kad se to nije desilo i kad je Tadić – imam ispravan utisak: jedva čekao da ode iz Srebrenice, pun mu je bio polni organ kuknjave i sahrane svega 610 žtava – desetogodišnjica genocida/genocida/genocida u Srebrenici, jer je ime ovog gradića jedini simbol za genocidnu ideju Srpstva spremnog da uništi Sve ne bi li dobila čisto-etničku teritoriju na kojoj će se The Serbs slobodarski raširiti i potom, logično, postati delom Velike Srbije, one fantomske tvorevine koja je unapred računala sa bošnjačkim žrtvama, otpisujući ih kao «fundamentalističku štetu», nešto kao đubre kojeg se moramo osloboditi.
U međuvremenu se ozbiljna Srpska Javmost navukla na smrtonosnu političku tezu da su u ratu, u istočnoj Bosni, stradali svi: Srbi najviše, potom Muslimani, eventualno Hrvati, ima indicija da su građani Nove Gvineje ubijani u znak religiozne odmazde, da ne pominjemo Mali ili Kamerun!
Kad se priča otkrila u detaljima pojedinosti i kad je građaninu Nove Gvineje postalo jasno da Srbi baš nisu tako nevini kako nas uči RTS – jer osam hiljada likvidiranih u Srebrenici nije delo vanzemaljaca nego stotine vrednih Srba koji su samo izvršavali svoje patriotske zadatke – onda smo posegli za tezom da su nas u Bratuncu & Sklelanima ubijali onako kako Srbe ubihaju vekovima, opako i lukavo, podlo i kurvinski. Patološka potreba da izjednačimo naše i njihove žrtve – svi smo se ubijali, ne? – okončala se ispraznom tezom da je sve to isto, svaki je zločin strašan, ali se nigde i nikad nije reklo šta je sa 8.000 likvidiranih u Srebrenici, šta su ti ljudi skrivili i zbog čega su ubijeni.
Ali, ne brinem: već će mi Ljiljana Smajlović ili Slobodan Reljić («NIN»), oboje poreklom iz Karadžićeve genocidne RS tvorevine, objasniti da je u pitanju zavera, pročitaću da su nesrećni Srbi iz krvoločne RS osuđeni da budu Žrtve, jadni oni! Iz RS nedeljnika «Evropa» javiće se, ne sumnjam, Željko Cvijanović, nekadašnji medijski RS junak, da nam objasni kako je Srebrenica «propagandni» ali ne i «politički» problem, jer je i sam, verovatno, nožem učestvovao u umetničkom eksperimentu «Srebrenica 95». Neće izostati ni reakcija Željka Vukovića iz «Večernjih novosti» koji je za samo nekoliko godina postao simbol četništva, tek da nam dokaže kako «Novosti» ostaju na tragu miloševićevske ideologije.
Svi ovi likovi bosansko-srpskog SDS usmerenja koljačke su figure Karadžićeve politike – poslati da usred Beograda šire ideju o Radovanovoj nevinosti ali da, uzgred, nikako ne zaborave da je njihov osnovni zadatak da priču o nevinosti Srba i krvavim lepotama Republike Srpske postave u okvir regularne DSS politike gde će ih, širom otvorenih ruku, dočekati dr Vojislav Koštunica.
A ko drugi?
Ekstremni nacIonalista koji, verovatno, žali što nije bio u Srebrenici 11. jula da lično prikolje svoje islamske neprijatelje, naročito one od 11 ili 12 godina, na koje je naročito alergičan!

Pridružio: 17 Maj 2005

PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2005 11:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na zalost danas, 10 godina posle tragicnog dogadjaja, Srbi o zlocinu ne znaju nista vise nego `95. Radikali i Legijalisti mogu da odahnu, i proslave. Beskrupulozna kampanja koju su sprovodili poslednjih mesec dana, dala je odlicne rezultate. Naivni Srpski narod kao da je cekao na edukatorsku ruku Tome Nikolica, Smilje, Mamule,Nikole Milosevica,...Samo je trebao neko da im objasni da tih 8.000 i nije toliko velik broj ako se uzme u obzir mucenicka srpska strana, strana koja je vecita zrtva, uvek na strani dobra i uvek naivna.
Tako da je Komemoracija izazvala sasvim suprotan efekat od onog koji izaziva kod normalnog coveka.

A Boris je posebna prica. Mene samo interesuje o cemu li je razmisljao dok je stajao tamo u VIP lozi, gde su mu to misli lutale, na dosadnoj bosanskoj kisi. Glumac nad glumcima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bik

Pridružio: 26 Feb 2005

PorukaPoslao: Sre Jul 13, 2005 11:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posto sam sa grupom prijatelja bio na komemoraciji, verujete da kao sto je Petar i napisao "Ne mogu dalje: ono što se videlo u Potočarima, što se osetilo u vazduhu i što se skamenilo u razgovoru s majkama koje su u Srebrenici izgubili svoje najrođenije – ne samo da nije tema za novine, nego nije tema o kojoj bismo raspravljali..." je blag opis atmosfere i osecaja pojedinca iz serBije koji nosi sa tog skupa!
A bilo nas je manje od jedne stotine iz cele serBie Shocked
I treci dan nakon komemoracije, imam isti osecaj STIDA, BESA, GORCINE, kao sto sam ga imao i tog dana!

Uostalom, vise puta procitajte i RAZMISLJAJTE o "Gušterima & Muslimanima" Idea

A, za one KOJI NE ZELE DA ZNAJU, i koji ce NEGIRATI Perin text, evo vam dve fotografije koje sam snimio na komemoraciji!

Njih ne mozete negirati!
gde je ovde najbolje...

Pridružio: 15 Jun 2005

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2005 12:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pitam se sta bi trebalo da se desi, da bi mi kao drustvo konacno shvatili svoje postupke, koji nisu nista bolji od zloglasnih skorpiona i njihovog deljenja pravde. Oni su to radili cinjenjem, ali ga sa druge strane mi i dalje vrsimo necinjenjem. Slepilo koje nas je obuzelo, mrznja, neprihvatanje cinjenica, i ponovno prizivanje nasih "Vrlina", koje su obicna izmisljotina podgrevana dugo godina od laznih akademika, inspiratora mrznje, i tzv oceva nacije.
Srbija se pokazala kao drustvo koje jos uvek nema snage, ni iskrene volje, da prevazidje sopstvene slabosti i predrasude.
Zivimo sa njima i uzivamo u istim.
Ne, mi nismo nista ucinili. Ljudi iz Srebrenice su izvsili kolektivno samoubistvo, drug Mladic je nevin, mi smo zrtve, kao rece ona pogana novinarka. Srbija je prepuna kalashnjikova, slobodni umovi su na listi za odstrel. Nasa je istina bolnija, mi smo zrtve, kao rekose radikali. Srebrenica je izmisljena i politizovana, nije to bas kako se prica.
Kada tako nesto cujete, ako ste normalni, spopadne vas muka, a muka je u Srbiji postala hronicna. Kako pogledati one majke u Srebrenici kada je zvanicna Srbija ne priznaje. Onaj ko nas je urokljivo gledao u oci se nije nijednom pojavio, da izusti neku rec, da iznese svoj stav, ako ga uopste ima. Tu su momci i rehabilitovane mioloseviceve babe da zavrse poslove. Budimo neobavesteni, to je tako bezbolno, pa cu vas posle gledati u oci do mile volje.
Beckovic prica o gusterima, o nasoj nevinosti, pa to je tako bolesno gadno.
Krivi smo, a i dalje pokusavamo lazima da menjamo istinu.
One scene se ne mogu zaboraviti.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
fizikalac

Pridružio: 11 Jul 2005

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2005 12:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pero, dobro si u ovom textu opisao stradanje i negiranje tog istog stradanja od drugih.
Prizor koji se mogao videti na TV-u prilikom prenosa komemoracije je strasan.
Zar u 21. veku postoje ljudi koji pokusavaju da uporedjuju broj zrtava jedne i druge strane, sto je jako potresno.
Ne postoje reci kojima bih iskazao svoje saucesce sa zrtvama u Srebrenici.
Pohvalno je sto postoje ljudi poput Pere Lukovica, koji tragaju za istinom -ma koliko ona bila bolna za neke "legal-patriote"...
Pero ti si simbol objektivnog novinarstva u Srbiji, u kojoj u poslednje vreme postoji velika kriza - "patriotskog" morala.
Nazad na vrh
superman

Pridružio: 08 Jun 2005

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2005 3:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li ce ovo nase drustvo ikad imati hrabrosti da se suoci sa nasom "sjajnom" prosloscu Question .
Da li ce ikad biti svesno da su srebrnicki mladici ubijeni samo zato sto nisu pripadnici "nebeskoga naroda"?.
Ukoliko vecina ovog naroda i dalje bude zlocin u Srebrnici nazivala kolateralnom stetom, i nekim drugim zlocinima prema Srbima bude osporavla genocid iz Srebrnice, onda je sigurno da ce uvek ostati nepismeno, retardirano i fasisticko.
Bude li i dalje nastavila da slusa svoje naci vodje kao sto su Mateja Beckovic, Dobrica Cosic i Kosta Cavoski, imace "sjajnu" buducnost koja ce biti jos lepsa od skorije proslosti.
Opet cemo imati priliku da cujemo huk aviona na dalekim visinama, ali s pravom, jer ako lekciju nismo naucili pre sest godina mozda ne bi bilo lose da je opet obnovimo.
Ipak smo mi narod koji brzo zaboravlja, pa nas izgleda treba cesto podsecati sta smo i kome radili.
Nazad na vrh
izbeglica

Pridružio: 18 Mar 2005

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2005 1:19 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

koliko ja znam organizaotri nisu htjeli da tadic drzi govor Exclamation

a uostalom, tadic je se izvinio prije nego sto je posao za bih Exclamation
Nazad na vrh
Frutek

Pridružio: 14 Jul 2005

PorukaPoslao: Pet Jul 15, 2005 1:38 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

izbeglica ::

Da je tadic zeleo da se izvini i zamoli za oprostaj, ne sto mu niko ne bi zabranio, vec naprotiv, to bi i organizatori kao i sav onaj narod koji je bio na komemoraciji prihvatio kao primeren civilizacijski cin...
Ali tadic, zbog dnevno-politickih poena u serBiji (suzivot sa kalasnjikovim i ostalim fasistima) nije to zeleo!
A najvecu obavezu, od svih zvanicnika, da se obrati okupljenima je imao upravo taj isti tadic...jer je reprezent nacije koja je pocinila genocid!

A kako se tadic&com u serBiji izvinula zbog genocida u Srebrenici, znamo od one cuvene tribine na PF ("oslobadjanje Srbrenice"), pa predloga Deklaracije o zlocinu u Srebrenici, od koje je serbski brlog od skupstine napravio lakrdiju, kao i pokrajinska skupstina vojvodine ...
kao sto serBbska vlast pravi lakrdiju od sudjenja Djinjicevim ubicama...

tadicevo izvinjenje u serBiji me asocira na "izvinjenje" fasiste tome-kome-koljaca-grobara, koji je 12. jula nakon Bratunca otisao u Potocare da se "pokloni" srebrenickim zrtvama!
Zar to nije ponovno ubijanje stradalih u srebrenickom masakru?
Nazad na vrh
Res Publica

Pridružio: 23 Maj 2005

PorukaPoslao: Sub Jul 16, 2005 3:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Frutek ::

Da je tadic zeleo da se izvini i zamoli za oprostaj, ne sto mu niko ne bi zabranio, vec naprotiv, to bi i organizatori kao i sav onaj narod koji je bio na komemoraciji prihvatio kao primeren civilizacijski cin...
Ali tadic, zbog dnevno-politickih poena u serBiji (suzivot sa kalasnjikovim i ostalim fasistima) nije to zeleo!
A najvecu obavezu, od svih zvanicnika, da se obrati okupljenima je imao upravo taj isti tadic...jer je reprezent nacije koja je pocinila genocid!

A kako se tadic&com u serBiji izvinula zbog genocida u Srebrenici, znamo od one cuvene tribine na PF ("oslobadjanje Srbrenice"), pa predloga Deklaracije o zlocinu u Srebrenici, od koje je serbski brlog od skupstine napravio lakrdiju, kao i pokrajinska skupstina vojvodine ...

tadicevo izvinjenje u serBiji me asocira na "izvinjenje" fasiste tome-kome-koljaca-grobara, koji je 12. jula nakon Bratunca otisao u Potocare da se "pokloni" srebrenickim zrtvama!

"Frutek", dobar odgovor Exclamation
Ako mogu, malo da ga dopunim...za one nesvesne Idea
Pod ovom vlascu, stravican je otpor u Srbiji u suocavanju sa zlocinima koji su cinjeni u ime Srbije i "srpstva".
Da, u ime Srbije i srpstva, jer - setite se ko je na rat huskao, ko je mobilisao i ko je rat vodio.
Ko je sve vreme rata placao oficire Vojske RS?
Srbija!
Drzava, njeni organi i mediji, plus njena crkva, podrzavali su rat, sve dok su se nadali da ce "pobediti".
Ne mogu se sada prati ruke, kao "to su pojedinci, mi nemamo veze sa njima".
Ne moze se drzava i drustvo odreci onih koje je u rat poslala, obukla, opremila i blagoslovila.
Ne moze sad "to su budale".
Ne moze, jer nismo te budale pohvatali i pozatvarali tokom poslednjih 10 godina.
A ako vec nemamo veze sa njima Shocked , trebalo je da to uradimo. Umesto toga, Karadzic i Mladic slove za "srpske heroje", a vecina u Srbiji misli da ih se ne sme izruciti.
Sto se tice kohabitatora, milutinovicevog KLONA, tadica, protokola... Idea
Zamislite da je neko izasao i napao Vilija Branta zato sto je se u ime SVIH Nemaca poklonio zrtvama Holokausta.
Zamislite da je tad neki Nemac rekao "ma, nemam ja nista sa zlocinima, nikoga ja nisam ovlastio da cini zlocine".
Holokaust jeste stravicniji i veci od Srebrenice, ali to ne menja sustinu - sistemsko istrebljenje jednog naroda.
Zamislite da su Nemci posle rata, na price o njihovim zlocinima, odgovarali sa "a sta je sa zlocinima protiv Nemaca... Rusi su silovali, saveznici bombardovali...".

Nisu, zato sto su bili svesni da su zapoceli, vodili i izgubili rat.
I da snose KOLEKTIVNU ODGOVORNOST Exclamation
I Srbi su zapoceli, vodili i izgubili rat Exclamation Samo to nikako da shvate.
Niti ZELE da shvate da snose KOLEKTIVNU ODGOVORNOST Exclamation
A ko je covek, i osecaj LICNE KRIVICE Exclamation
Nazalost, u Srbiji se takvi LJUDI na prste mogu prebrojati Exclamation
puci cu...

Pridružio: 07 Jun 2005

PorukaPoslao: Uto Jul 19, 2005 3:52 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

nakon skidanja maski fasista koji cine srpsku skupstinu, uz vec deklarisane radikale, deSS, sps...ojacanih sa dosd pritajenim FASISTIMA iz ge71, svima je valjda jasno da sa ovakvom fasistickom vladom
NEMA SUOCAVANJA SA SRPSKIM ZLOCINIMA Idea
Ovakva DRZAVNA politika danasnje bedne serBije, lisava Tadicev odlazak u Srebrenicu bilo kakvog kvaliteta i cini ga sramotnim politikantskim gestom, kako je Petar i napisao u textu Idea

Ali ta trula bulumenta PREDSTAVLJA I SVE NAS Question
I FASISTICKU vecinu, i ono malo normalnih gradjana Exclamation
Ko je bio suvise mlad, neka pita svoje roditelje kako je sve pocelo
JER SVI KOJI SU ZELELI DA ZNAJU, ZNALI SU STA SE DESAVA,
putem Nase Borbe, Slobodne Evrope, VOA, BBC ...
Sve se znalo Exclamation

Samo je kao i danas Pera Lukovic, i tada, par desetina ljudi u celoj SRBIJI protestvovalo, ukazivalo, apelovalo, molilo VECINU da prekine za MONSTRUOZNOM ZLOCINACKOM "politikom".

I kao i DANAS Pera Lukovic, od strane te iste FASISTICKE VECINE proganjano, etiketirano, sikanirano Exclamation
A serBija sa ovakvom svescu svojih fasisoidnih "gradjana" je KALJUGA bez BUDUCNOSTI Idea
Fast

Pridružio: 06 Maj 2005
Lokacija: negde medju sljivama, dudinjama i ostalim povrtlarskim kulturama

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2005 5:25 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Frutek ::

evo najave jos vece svinjarije deSS+SMradikali+ds PREDSEDNIKA mladjanog, tata ljubinog sina BORISA TADICA Shocked

Tadić najavio posetu Bratuncu
Predsednik Srbije namerava da bez obaveštavanja javnosti poseti Bratunac i oda poštu tamošnjim srpskim žrtvama ratnih zločina u BiH

Tipicno, hajdemo sad praviti jos jedan mit: prvo su Muslimani pobili masu Srba u Bratuncu, a onda smo mi, *izda im materina, spontano odgovorili i zaneli se malo, jebiga, ponela nas pesma i koljnemo nekih osam hiljada ljudi.
A sta serBska masa, zna o Bratuncu? Ono sto im servira toma-koma-koljac baba i staraca & kalasnikov&patrijarh&tadic&brlog od skupstine :x

A u Bratuncu je i 1992. ubijeno najmanje cetiri puta vise Bosnjaka nego Srba. Tamo je u fiskulturnoj sali Osnovne skole Vuk Karadzic, danas se prikladno zovee Branko Radicevic ubijeno najmanje cetiri stotine Bosnjaka na najzverskiji moguci nacin.
Tamo je na fudbalskom stadionu 1992. vrsena selekcija kao i 1995. tamo su sva boshnjcka sela spaljena do polovine maja 1992, uz redovne pokolje.
Najpoznatiji je pokolj u selu Glogova, gde je kompletno zateceno Bosnjacko, musko stanovnistvo sela streljano.
Samo je jedan covek preziveo.
Gadim se i tadica i smradikala i kalasnjikova... i mase koja ih podrzava :x

PETRE, LEGENDO pomozi NAM da raskrinkamo MONSTRUME Question
Mad max

Pridružio: 08 Jun 2005

PorukaPoslao: Pet Jul 22, 2005 6:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

11, jula sam bio prisutan na komemoraciji u Srebrnici.
Istoga dana u jednoj osnovnoj skoli je organizovan turnir u malom fudbalu, i naravno iza delegata se nalazila srpska zastava sa cetnickom kokardom.
Zasto je bas toga dana organizovan turnir Question .
Zato sto su na taj nacin srpske "patriote" zelele da ismeju komemoraciju koja je bila par stotina metara odatle.
Na svaki nacin "patriote" na celu sa radikal-nacistima zele da umanje genocid koji je se desio u Srebrnici.
Sada su se setili Bratunca, i guslaju o njemu od jutra do mraka, vidjamo neke bolesne face iz "Obraza" na komemoraciji u Bratuncu sa cetnickim zastavama.
Tamo je bio Toma-fasista, onaj koji je obecao organizatorima Exita da ce ga zatvoriti ukoliko 10. jula uvece budu odrzali minut cutanja ljudima koji su nastradali u genocidu te CRNE '95 godine Exclamation .
U Srbiji nacizam buja, ulicama se daju nazivi fasista i kvislinga iz drugog svetskog rata.
U Kragujevcu su pre neki dan srpski nacisti izasli na ulicu sa svojim fasistickim obelezjima i tablu sa nazivom Ivo Lole Ribara zamenili novom tablom Draze Mihailovica.
Srbija danas podseca na Nemacku iz tridesetih godina prosloga veka.
Za novog firera postoji velika konkurencija od Kalasnjikova do Tome- grobara, pa do Sinise Vucinica i ostalih maloumnika Exclamation. Kada ce vise svanuti taj sesti oktobar, i kada cemo malopre pomenute likove ostaviti jednom za svagda na smetliste istorije Question Exclamation .
Nazad na vrh
tuzne usi finog decka

Pridružio: 27 Jun 2005

PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2005 1:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pobesneli maks ::
Istoga dana u jednoj osnovnoj skoli je organizovan turnir u malom fudbalu, i naravno iza delegata se nalazila srpska zastava sa cetnickom kokardom.
Zasto je bas toga dana organizovan turnir .
Zato sto su na taj nacin srpske "patriote" zelele da ismeju komemoraciju koja je bila par stotina metara odatle.

Zato sto za takve nemam drugaciji izraz nego stoke, jer to ljudska bica nikada ne bi mogla da urade. Srbi postaju krdo koje iskljucivo primenjuje zakone koji vladaju u zivotinjskom svetu.
U Srebrenici su ljudi koji su izgubili najrodjenije. Neko jos uvek nije docekao da sahrani svoje najblize, a sa druge strane zveri su svirale kao da je svadba i bili kao zainteresovani za sport.
Kakva bedna slika, pa sta ce ti ljudi pomisliti o nama?
Ono sto i zaista jesmo, zveri koje umeju da govore, gomila moralnog nesklada i nista vise.
Sramota me je sto se takve gadosti rade u nase ime, sramota me je jer osecam drugacije.
Za razliku od tih zveri ja se stidim zbog toga sto je uradjeno nevinim srebrenickim zrtvama, stid me je iako licno ne snosim odgovornost, tako osecam i bar toliko mogu da ucinim.
Nazad na vrh
night air

Pridružio: 12 Maj 2005

PorukaPoslao: Sre Jul 27, 2005 8:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pobesneli maks ::
Zasto je bas toga dana organizovan turnir .

A drug Beckovic sasvim drugacije prica. Na pocetku Lukovicevog teksta je to sasvim lepo objasnjeno. Mi ni gustera ne bi zgazili, mnogo smo boleci, znamo da je i guster zivo bice. Medjutim slike sa lica mesta, na desetogodisnjicu od masakra nad srebrenickim civilima govore sasvim drugacije. U ljudima koji su izgubili najmilije se osetila volja za oprostom, ali definitivno nije imala prema kome.
Kada cujem da su se srbi tako ponasali, sto ni zverima nije primereno, dodje mi da prsnem od besa, bola, stida Embarassed
Uzasno se osecam sto pripadam jednom takvom krdu, bez obzira sto se saosecam sa zrtvama Srebrenice i njihovim porodicama, ove mazge koje su urlale dok je komemoracija trajala se u neku ruku vezuju za mene.
Da li je moguce da i u tako bolnim i osetljivim trenucima moramo pokazivati svoje najgore, najprimitivnije osobine?
Zasto se toliko bezi od istine, zasto i dalje zelimo da ostanemo krvave zveri?
Nazad na vrh
robin hood

Pridružio: 19 Maj 2005

PorukaPoslao: Pet Jul 29, 2005 8:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

night air ::

A drug Beckovic sasvim drugacije prica. Na pocetku Lukovicevog teksta je to sasvim lepo objasnjeno. Mi ni gustera ne bi zgazili, mnogo smo boleci, znamo da je i guster zivo bice.zveri?

Mozda nasi "heroji" ne znaju da gaze gustere, ali znaju da ubijaju ljude Exclamation .
8.000 ljudi je nastradalo od onih koji su mnogo boleci.
Znamo odlicno ko je gazio i koliko je zgazio.
Moze Beckovic tu pricu da prodaje njegovom prijatelju "disidentu" Dobrici Cosicu i ostalim druzebriznicima.
Svi mi odlicno znamo koje su formacije napravile genocid u Srebrnici i pod cijim blagoslovom Exclamation
Svi znamo da su Beckovic, Cosic i ostala kamarila tokom devedesetih godina davali podrsku "braniocima srpstva".
Da podsetimo ko su bili ti Question Exclamation .
Krvavi diktator, Brana Crncevic, Vojvoda od zardjale kasike, razni tigrovi, beli orlovi i ostale zveri i stetocine.
Svi nam oni u ime srpstva *ebase majku Exclamation
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    Zamisli Srbiju forum -> Blogovi- Arhiva- 2005. Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu
Zamisli Srbiju topic RSS feed